To γύρο του κόσμου κάνει ένα video που δείχνει μια νοσοκόμα να καταρρέει λίγο μετά το εμβόλιο που έκανε για τον νέο κορωνοϊό. Πρόκειται για τη Tiffany Dover η οποία είναι διευθύντρια των νοσοκόμων στο CHI Memorial Hospital στο Σατανούγκα του Τένεσι των ΗΠΑ και μίλησε σε τοπικές ειδησεογραφικές ομάδες για την πρώτη ομάδα εμβολιασμών της πόλης για ιατρικό προσωπικό πρώτης γραμμής. Περίπου 17 λεπτά μετά το εμβόλιο άρχισε να αισθάνεται αδιαθεσία. Μιλώντας στο κανάλι 9 της ABC έλεγε:
“Όλο το προσωπικό μου είναι ενθουσιασμένο που παίρνει το εμβόλιο. Είμαστε στη μονάδα Covid, οπότε η ομάδα μου θα έχει τις πρώτες πιθανότητες να πάρει το εμβόλιο.
“Και ξέρω ότι είναι πραγματικά …”
Στη συνέχεια κόβει και λέει: «Λυπάμαι που νιώθω πολύ ζάλη».
Λίγο αργότερα, πέφτει στο έδαφος καθώς οι συνάδελφοί του κινούνται για να την πιάσουν. Ήταν σε θέση να σηκωθεί και να μιλήσει ξανά με ομάδες ειδήσεων λίγο αργότερα.
«Ένιωσα λίγο αποπροσανατολισμένη, αλλά τώρα νιώθω καλά και ο πόνος στο χέρι μου έχει φύγει». Είπε επίσης ότι πάσχει από μια κατάσταση που συχνά την αναγκάζει να λιποθυμήσει όταν αισθάνεται πόνο.
«Είναι κοινό για μένα», είπε.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.